Canicross Revúca 2023

28 October

V sobotu 28.10.2023 sa uskutočnil už 3. ročník pretekov Canicross Revúca. Napriek intenzívnemu dažďu z predchádzajúceho dňa a sparťanským podmienkam na trati, celá akcia dopadla na výbornú. Pretekov sa zúčastnilo 32 súťažiacich z celého Slovenska, z toho 20 dospelých a 12 detí. Keďže canicross je beh so psom, účastníci pretekov si priniesli aj svojich psích kamarátov. Dospelí pretekári so svojimi chlpáčmi absolvovali trať o dĺžke 2 km, deti o dĺžke 1 km.

Aj keď si účastníci prišli zmerať sily, cieľom pretekov nebolo vyhrať, ale zúčastniť sa. Tak ako predchádzajúce ročníky, aj tento mal charakter charitatívnej akcie, zameranej na pomoc opusteným psíkom. Opäť sa potvrdilo, že ľudia majú stále záujem pomáhať. Na dobrovoľnom štartovnom a iných daroch sa vyzbieralo 475 EUR, za čo sme zakúpili 170 kg granúl a venovali miestnemu útulku Labka pomoci.

Ako všetky akcie, ktoré OZ Vyšší level organizovalo v r. 2023, aj táto bola realizovaná v spolupráci so spoločnosťou SMZ, a.s. Jelšava a bola súčasťou osláv 100.výročia založenia SMZ, a.s. Jelšava