Nová kreatívna vlna: Hotel Hrádok predstavuje unikátnu graffiti stenu, ktorá inšpiruje a púta pozornosť návštevníkov

01 April

      Hotel Hrádok je aktuálne domovom nie len návštevníkov Gemera, ale aj novej umeleckej atrakcie, ktorá láka milovníkov street artu z celého regiónu. Vedenie hotela sa rozhodlo vytvoriť novú, pútavú a inšpiratívnu graffiti stenu priamo v areáli, čím vytvorilo jedinečnú zaujímavosť pre hotelových hostí ako aj pre okoloidúcich, smerujúcich do Ochtinskej aragonitovej jaskyne.

      Nová graffiti stena predstavuje neuveriteľnú kombináciu farieb, tvarov a foriem života, ktoré spolu vytvárajú fascinujúci príbeh. Hotel Hrádok pozval talentovaného umelca Martina Kremeňa, aby vytvoril niečo úplne jedinečné a nezabudnuteľné.

      Máme tú česť predstaviť vám slová samotných tvorcov tohto diela:

      Generálny riaditeľ SMZ a.s., Jelšava, Roman Gažúr, uviedol: „Vždy ma fascinovala táto moderná forma umenia, ktorá napomáha vdýchnuť život do jednotvárnych plôch, starých budov resp. priemyselných objektov. Keď som videl tvorbu p. Kremeňa v televízii, okamžite ma zaujala. Som rád, že naše predstavy prenesené Martinom na plochu steny predčili naše očakávania. Pevne verím, že toto je len začiatok našej spolupráce a spoločne vytvoríme ďalšie diela street artu skrášľujúce nielen hotel Hrádok, ale aj areál našej firmy.“

      „Na základe odvysielania reportáže v televízii o trafostaniciach a streetarte v mojom rodnom meste Púchov, som bol oslovený pánom Romanom Gažúrom s otázkou, či by som nebol ochotný namaľovať stenu v areáli horského hotela Hrádok. Primárna bola konzultácia o predstavách motívu, tak aby zapadol do prostredia. Následne moja priateľka Kristína Novosadová, umeleckým menom BylinKE, pripravila grafický návrh a po drobných úpravách sme sa dohodli na termíne a realizácii maľby. Samotná maľba prebehla v príjemnom horskom prostredí a trvala päť dní. Bola to skvelá skúsenosť a personál hotela sa o mňa vynikajúco postaral. Chcem sa aj touto cestou poďakovať za možnosť vytvoriť maľbu vo verejnom priestore a teším sa na budúcu spoluprácu.“ , komentoval umelec Martin Kremeň, alias Šuter, ktorý svojou tvorbou láme predsudky najmä u staršej generácie.

      Srdečne pozývame všetkých, aby prišli a osobne si pozreli toto umelecké dielo, ktoré určite nechá všetkých potešených a nadchnutých.

      Sledujte nás na webe a sociálnych sieťach. Ďakujeme za Vašu priazeň.

 

Web:        FB:        IG: